Fotografické služby

Fotografie není jen prostým zachycením reality. Je to významný nástroj pro navozování emocí, prohloubení pocitu důvěryhodnosti i dojmu luxusu a exkluzivity. Naše fotografické služby Vám umožní fotografií vyprávět příběh a podtrhnout význam psaného textu. Záleží jen na Vaší potřebě, jestli se bude jednat o produktové nebo reklamní snímky. Dokážeme vhodné fotografie zhotovit, případně Vaše vlastní snímky upravit pro Vaše potřeby, citlivě je zakomponovat do grafiky a doplnit vhodným textem, včetně výběru optimálního fontu. Napište nám a navrhneme Vám optimálně vyváženou kombinaci fotografií, grafiky a textu tak, aby přinášela Vámi požadovaný efekt.

Samozřejmě. Zboží běžných rozměrů fotíme v našem ateliéru, pokud by se jednalo o větší předměty (například lokomotiva), přijedeme je vyfotit k Vám. Osvětlení a vše potřebné přivezeme s sebou. Podle potřeby budeme fotit buď na jednolité pozadí a produkty budeme na pozadí izolovat, nebo připravíme komponované zátiší. 

Existuje celá řada formátů obrázku. Standardně dodáváme (podle objednávky) fotografie ve formátu JPEG nebo JPG, případně WebP. Pokud jde o snímky s průhledným pozadím, tak v PNG. Rozměry obrázků přizpůsobíme Vašim požadavkům. Vždy posíláme dvě velikosti – snímek v plném rozlišení a v rozměrech, které se bude vkládat na web, nebo do katalogu. Pokud jsou fotky určeny pro web, exportujeme je tak, aby je nebylo potřeba dále komprimovat.

To záleží na Vašem záměru. Pokud prezentujete vlastní zboží, samozřejmě nezbývá nic jiného, než zhotovit produktové fotografie. Když se Vaše reklama, nebo web týká obecných služeb a nechcete zobrazovat své vlastní prostory, ve kterých službu poskytujete, případně se jedná pouze o ilustrační fotografii, je většinou levnější použít obrázek z fotobanky. Ten Vám také můžeme pomoci vybrat a za výhodnou cenu jej pro Vás zakoupit.

Doporučujeme se ale vyvarovat tzv. free fotobank, kde stáhnete jakýkoli snímek zdarma. Ty se totiž většinou nezabývají původem nahraných fotografií a může se Vám stát, že nevědomky budete mít na webu nebo v reklamním letáku „kradený“ obrázek. To Vám pak může přinést celou řadu komplikací, včetně finančního postihu za porušení autorských práv. My spolupracujeme s fotobankou iStock, která velmi pečlivě na autorská práva dbá, takže můžete být zcela bez starostí. Navíc u ní máme díky předplatnému velmi zajímavé ceny.